Najczęściej zadawane pytania

Emolienty Emotopic są zalecane od 1. dnia życia dla dzieci i dorosłych. Tworzą na powierzchni skóry barierę ochronną, wzmacniają płaszcz hydrolipidowy naskórka, zapewniając odpowiednią kondycję naskórka u noworodków, dzieci i dorosłych. Preparaty Emotopic mają status wyrobów medycznych, opracowane są pod nadzorem dermatologów dziecięcych oraz przebadane pod kątem biozgodności. Formuła emolientów zapewnia wysoki stopień tolerancji.

Emolienty Emotopic są preparatami, które łagodzą świąd, podrażnienia skóry i inne nieprzyjemne objawy AZS u osób dorosłych, jak i dzieci. Emolienty Emotopic przeznaczone są do codziennego stosowania u osób ze skórą suchą, atopową oraz wrażliwą w każdym wieku. Preparaty przywracają naturalną barierę naskórka, zapobiegając nawrotom suchości oraz oznakom atopowego zapalenia skóry zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Emolienty Emotopic dostępne są w sklepie Pharmaceris: https://pharmaceris.com/produkty/emotopic-skora-sucha-i-atopowa-112, w aptekach i online. Lista aptek dostępna pod adresem: https://emotopic.pl/gdzie-kupic/.

Tak, emolienty Emotopic są odpowiednie do pielęgnacji skóry noworodków od 1. dnia życia. Są oparte na naturalnych olejach, mają status wyrobów medycznych i powstawały pod nadzorem dermatologów, a ich formuła zapewnia wysoki stopień tolerancji. Emolienty Emotopic tworzą na powierzchni skóry barierę ochronną, wzmacniają płaszcz hydrolipidowy naskórka, zapewniając odpowiednią budowę i prawidłowy rozwój struktury naskórka u noworodków od 1. dnia życia.

Emolienty Emotopic oparte są na naturalnych olejach – połączeniu oleju Canola oraz oleju konopnego, dzięki czemu działają nie tylko profilaktycznie, ale również łagodzą dolegliwości suchej skóry i towarzyszące jej objawy. Każdy preparat zawiera unikatowy skład, dobierz odpowiedni emolient i zapoznaj się z dokładną etykietą: https://emotopic.pl/produkty/.

Emotopic wspiera rodzicielstwo bliskości i z myślą o rodzicach oraz ich dzieciach, we współpracy z ogólnopolskim programem „Blisko z Tobą chcę być”, został stworzony program społeczny nazwany EmoStrefy. EmoStrefy powstają w miejscach, w których budowanie bliskości wśród rodziców i ich dzieci jest utrudnione (zarówno w szpitalach, jak i plenerowo) – np. w przypadku leczenia w szpitalu, pobytu noworodka w inkubatorze, czy w miejscach, w których utrudnione jest np. przewijanie czy karmienie dziecka. W EmoStrefach szpitalnych umieszczone są fotele do kangurowania (np. na oddziałach neonatologicznych) lub rozkładane łóżka dla rodziców czuwających przy szpitalnych łóżkach dzieci, a także gry i zabawki dla dzieci. W EmoStrefach plenerowych znajdują się przewijaki oraz miejsca do karmienia dziecka. Sprawdź, gdzie powstały EmoStrefy: https://emotopic.pl/emostrefy/nasze-emostrefy/.