Odpowiednio przygotowana kąpiel jest dla pacjenta z AZS bardzo ważna. Znaczenie ma bowiem czas jej trwania, temperatura oraz preparaty do mycia ciała. Długie wylegiwanie się w gorącej wodzie z bąbelkami niestety nie działa na skórę zbyt dobrze. Wręcz przeciwnie, bo wysusza ją, a dodatki w płynach i żelach, które nadają im zapach i sprawiają, że mocno się pienią, mogą być potężnym czynnikiem drażniącym skórę.
Co zatem zrobić, aby codzienna kąpiel pozostała przyjemnym dla zmysłów rytuałem, ale jednocześnie wspierała i koiła delikatną skórę atopową? Przede wszystkim postaraj się, aby zabieg nie trwał dłużej niż 10 minut i pamiętaj, że temperatura wody powinna być ciepła, ale nie gorąca. Dobór preparatów do mycia też ma znaczenie. Warto bowiem sięgnąć po nowoczesne rozwiązania, takie jak kremowy żel myjący Emotopic, zgodny z fizjologicznym pH skóry i pozbawiony SLS, SLES oraz mydła. Żel polubi nawet atopowa skóra u dziecka, bo jest bezpieczny dla niemowląt i można go stosować od pierwszego dnia życia. Efektem jest nawilżona, natłuszczona i ukojona skóra.
W ten prosty sposób łączysz codzienny zabieg kąpieli z profesjonalną profilaktyką prawidłowego dbania o skórę. Mimo wszystko pamiętaj, żeby po zabiegu dodatkowo zaaplikować na całe ciało balsam lub krem na atopowe zapalenie skóry, aby ją „uszczelnić” i zapewnić solidną warstwę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą jej szkodzić.