Porady słoneczne dla rodziców
 • Między godziną 11 a 15 unikajmy słońca, dotyczy to zwłaszcza małych dzieci.
 • Niemowlęta nigdy nie powinny przebywać w pełnym słońcu, tylko w cieniu i półcieniu (najlepiej ubrane i pod parasolem).
 • Dzieci w drugim roku życia mogą trochę poplażować, jeśli są dokładnie posmarowane kremem z odpowiednio wysokim filtrem przeciwsłonecznym, a na głowie mają przewiewną
  i odbijającą promienie czapeczkę. Należy jednak pamiętać, że powinno to trwać nie dłużej niż 30 minut. Potem należy zabrać dziecko do cienia, gdzie odpocznie popijając odpowiedni dla siebie napój, czyli wodę.
 • Starsze dzieci mogą przebywać na słońcu trochę dłużej, do godziny. W ten sposób uruchomiona zostanie fizjologiczna produkcja ochronnego barwnika skóry, jakim jest melanina.
 • Zachęcajmy dzieci do zabawy w cieniu, pod drzewami, parasolem, czy w namiocie plażowym. Najmłodsze skryjmy w cieniu budki wózka czy parasolki, pamiętając, że i wtedy działają promienie odbite od wody, piasku czy betonu.
 • Nie wolno zapominać o kremach z filtrem. Należy pamiętać również, że jakkolwiek wysoki byłby SPF (sun protection factor) danego kremu, to po kilku godzinach zostanie on
  w pełni wchłonięty i starty. Krem z filtrem należy nakładać odpowiednio często i aplikować go odpowiednio dużo.
  Na skórę twarzy powinno się nałożyć mniej więcej łyżeczkę kremu. Trzeba też pamiętać o posmarowaniu całego ciała, również uszu, szyi, stóp, każdego centymetra.

polecane produkty

Emotopic - emulsja do kąpieli. Olej konopny, olej canola, olej sojowy.
Emulsja DO KĄPIELI
Emotopic - hydro-micelarny szampon kojący
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Emotopic - balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady