2510 do publikacji + Egzema na dłoniach - co jej sprzyja i jak ją łagodzić_

Zaczerwienienie, grudki, nadżerki, uporczywe swędzenie skóry dłoni – te uciążliwe objawy mogą świadczyć o egzemie i na pewno nie można ich ignorować. Czy zwykły, nawilżający krem do rąk wystarczy, aby ukoić skórę? Co robić, aby problem nie nawracał? Czy egzemą można się zarazić? Dowiedz się więcej na temat tego uciążliwego schorzenia oraz skutecznych metod terapeutycznych.

Egzema na dłoniach – przyczyny

Egzema, inaczej wyprysk, to grupa chorób skóry o podłożu zapalnym, których przyczyną nie jest infekcja (istnieje jednak ryzyko infekcyjnych powikłań egzemy). Wyprysk jest dosyć powszechnym problemem dermatologicznym, a czynnikami ryzyka wystąpienia zmian są predyspozycje genetyczne, alergia lub kontakt z substancjami drażniącymi. Egzemie na dłoniach sprzyjają niektóre profesje, na przykład sprzątanie, fryzjerstwo lub inne prace, których wykonywanie wymaga kontaktu z detergentami i środkami chemicznymi. Czy egzema jest zakaźna?Nie, choroba nie może się przenosić z jednej osoby na drugą. Mimo tochoroby skóry na dłoniach dają widoczne objawy, które mogą negatywnie odbijać się na życiu towarzyskim, powodować skrępowanie i kompleksy.

Dobry Co na egzemę na dłoniach?

 

Czerwone dłonie – jak leczyć objawy egzemy, aby skóra znów wyglądała estetycznie i wreszcie przestała swędzieć? Najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie objawów jest znalezienie ich przyczyny i eliminacja czynnika, który je wywołuje. Jeżeli określenie problematycznej substancji drażniącej lub alergenu jest trudne, dermatolog może zalecić wykonanie testów płatkowych, co znacznie ułatwi zadanie.

Niestety wyprysk ma charakter przewlekły i nie istnieje lek, który umożliwiłby leczenie przyczynowe. Można natomiast łagodzić objawy i zmniejszyć ryzyko nawrotów. W okresie zaostrzeń lekarz może zarekomendować lek miejscowy, na przykład w postaci maści ze sterydami, a także naprzemienne suche i mokre opatrunki.

Kremowy Egzema na dłoniach – czym smarować?

Popularne kremy nawilżające z drogerii nie wystarczą w przypadku schorzeń skóry dłoni. Egzema wiąże się bowiem z suchością, zaczerwienieniem, łuszczeniem się i pękaniem skóry, która pozbawiona jest naturalnej bariery ochronnej, którą należy odbudować i wzmocnić. W przeciwnym razie jest ona szczególnie podatna na działanie czynników drażniących. W odbudowie uszkodzonej bariery ochronnej idealnie sprawdzają się emolienty, na przykład Łagodzący krem na egzemę Emotopic, Charakteryzuje się wysoce skoncentrowaną formułą, bogatą w naturalne oleje roślinne: konopny, canola, babassu, które koją i łagodzą uporczywe dolegliwości, zmniejszając widoczność istniejących zmian skórnych. Dodatkowo zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia skóry. Formuła preparatu wzbogacona została także w ceramidy, które wspomagają uzupełnienie niedoborów lipidów w naturalnej warstwie ochronnej i przywracają jej funkcje barierowe. Co na egzemę w przypadku małych dzieci? Stosowanie kremu Emotopic nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego można nim wspomagać terapię choroby nawet u dzieci od 1. dnia życia!

Oprócz tego trzeba pamiętać, że chociaż zachowanie higieny w przypadku chorób skóry jest bardzo ważne, egzema nie lubi mydła, które wysusza skórę, a także skrajnych temperatur, dlatego najlepiej myć dłonie i ciało łagodnymi preparatami w ciepłej, ale nie gorącej ani zimnej wodzie. Działania profilaktyczne są tutaj bardzo ważne, gdyż pomagają uniknąć wielu nieprzyjemnych objawów, które są powodem dyskomfortu i mogą znacznie utrudniać codzienne czynności.

polecane produkty

Emotopic - emulsja do kąpieli. Olej konopny, olej canola, olej sojowy.
Emulsja DO KĄPIELI
Emotopic - hydro-micelarny szampon kojący
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Emotopic - balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady