I OKRES – AZS okresu niemowlęcego (3 mż. – 2 rż.)
Zmiany skórne występują na twarzy (zazwyczaj bez zajęcia nosa, brody i okolicy wokół ust), płatkach usznych i owłosionej skórze głowy. W nasilonych przypadkach zajmują skórę tułowia i kończyn (głównie po stronie wyprostnej), nawet do 90% powierzchni ciała. Skóra w okolicy pieluszkowej u większości pacjentów pozostaje niezmieniona.
II OKRES – AZS okresu dziecięcego (2 – 12 rż.)
U małych dzieci choroba może być kontynuacją AZS okresu niemowlęcego lub rozpocząć się dopiero w tym okresie. Skóra jest bardzo sucha, a zmiany rumieniowe, rumieniowo-grudkowe i złuszczające występują głównie w obrębie powierzchni zgięciowych stawów (doły łokciowe i podkolanowe, nadgarstki, stawy skokowe), na szyi, karku i twarzy (najczęściej w okolicach oczu i ust) oraz na grzbietowej powierzchni rąk i stóp.
III OKRES – AZS okresu dojrzewania i osób dorosłych
Zmiany skórne również mogą być kontynuacją choroby z lat poprzednich, jak i pojawić się po raz pierwszy. Są dość symetryczne, zlokalizowane najczęściej na twarzy (czoło, okolica oczu i ust), karku, szyi, górnej części klatki piersiowej, w okolicy biodrowej, na grzbietowej powierzchni rąk i w zgięciach stawowych.