emotopic-maluch-na-rlopie–ochrona-skory-dziecka-przed-sloncem-wiatrem-i-mrozem

Wyjazd z dzieckiem to nie tylko frajda, ale też trochę stresu i kłopotów. Gdzie wyjechać, żeby malec miał dobre warunki i się nie nudził? Co spakować na wypadek choroby albo ukąszenia przez owada? Wreszcie – jak zabezpieczyć dziecko przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi? To temat, który wymaga szczególnej uwagi przez cały rok, bo dziecięca skóra ma w tym zakresie wy-sokie wymagania.

Dlaczego podczas wyjazdu z dzieckiem trzeba pamiętać o ochronie jego skóry?

Podróże ekscytują nas przez cały rok. Latem chętnie wyjeżdżamy nad morze albo jeziora, zimą wolimy górskie krajobrazy i śnieżne szaleństwo na nartach. Kto zaś ma ochotę trochę się wygrzać, wybiera wojaże do ciepłych krajów. Urlop jest na pewno świetną odskocznią od codzienności, jednak powinien być dobrze zorganizowany. Ponieważ w trakcie wyjazdów spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu, z pewnością przyda się nam właściwy krem, który zapewni ochronę przed promieniami UV, ale też wiatrem
i mrozem. Trzeba wiedzieć, że skóra małych dzieci jest szczególnie wrażliwa na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Dotyczy to zwłaszcza słońca. Chociaż promieniowanie słoneczne umożliwia skórną syntezę witaminy D, której niedobór u dzieci może być przyczyną krzywicy, współcześnie rekomenduje się suplementację witaminy już od pierwszych miesięcy życia, a specjaliści apelują, żeby zapewnić skórze odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną. Na szkodliwe działanie promieni narażone są przede wszystkim małe dzieci, których skóra jest wobec nich niemal bezbronna. Do ukończenia 6. miesiąca życia dziecka nie powinno się więc wystawiać na działanie słońca wcale, natomiast później ekspozycja powinna być ograniczona. Zestaw preparatów przeznaczonych do ochrony skóry dziecka należy też uzupełnić o wysokiej jakości krem z filtrem do twarzy i ciała. Na rynku dostępne są jednak różne produkty – jaki wybrać, aby ochrona przed słońcem była najskuteczniejsza, a jesienią i zimą preparat chronił dodatkowo przed wiatrem i mrozem?

Filtry przeciwsłoneczne mineralne a chemiczne – kilka faktów na ich temat, które warto znać

W sklepach dostępne są produktu z dwoma rodzajami filtrów, są to filtry: chemiczne, które absorbują promienie UV i wyróżniają się lekką konsystencją (są niewidoczne po aplikacji na skórze), oraz mineralne, które tworzą na powierzchni skóry ochronną warstwę odbijającą promieniowanie UV. Jako minus filtrów mineralnych zwykle wymienia się ich widoczność na skórze, gdyż po aplikacji pozostaje delikatna, biała warstwa. Niewątpliwą ich zaletą jest natomiast dobra tolerancja przez skórę. Filtry chemiczne mogą bowiem u osób wrażliwych wywołać podrażnienia, świąd, zaczerwienienie. Dlatego osobom ze skórą wrażliwą, alergiczną i skłonną do tego typu reakcji poleca się filtry mineralne. Są one także rekomendowane dla dzieci.

Krem z filtrem mineralnym 50 – dla zdrowej skóry twojego malucha

Krem z filtrem mineralnym jest więc obowiązkowym produktem, który należy zabrać na urlop z dzieckiem. Wysoka ochrona przed czynnikami atmosferycznymi jest możliwa dzięki dermo-ochronnemu kremowi mineralnemu SPF 50+ Emotopic, który można stosować już od 1. dnia życia. To dobry krem także w przypadku skóry atopowej i podatnej na alergie na promienie słoneczne, gdyż jego formuła cechuje się wysokim stopniem tolerancji. Sprawdza się jako krem przeciwsłoneczny do twarzy i ciała, a co istotne – warto go mieć pod ręką nie tylko podczas letniego czy zimowego wyjazdu, ale też na co dzień, bo przecież naturalne promieniowanie może zaszkodzić dziecku nawet w mieście. Jesienią, zimą i wiosną preparat ochroni natomiast buzię malca przed wiatrem oraz mrozem, które również działają drażniąco na delikatną skórę.

Dobre przygotowanie do wyjazdu pomaga uniknąć wielu kłopotów i stresu, dzięki czemu cała rodzina może skupić się na wypoczynku i odzyskiwaniu sił.

polecane produkty

Emotopic - emulsja do kąpieli. Olej konopny, olej canola, olej sojowy.
Emulsja DO KĄPIELI
Emotopic - hydro-micelarny szampon kojący
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Emotopic - balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady