Podrażnienia wokół oczu noworodka łagodzenie i zapobieganie

Zmiany alergiczne na skórze dziecka mogą mieć różną postać i umiejscowienie. Czasami alergia u niemowlaka wiąże się
z podrażnieniem wokół oczu. Czy są na to skuteczne sposoby i czy można zapobiegać temu problemowi w przyszłości? Oto kilka ważnych informacji na ten temat.

Czy zaczerwienione powieki to zawsze alergia skórna u dzieci?

Nie. W trakcie pierwszych dni po urodzeniu dzieci często mają zaczerwienione powieki, co nie świadczy o zaburzeniach zdrowotnych i wkrótce powinno się unormować. Co innego, jeśli wystąpi wysypka alergiczna u niemowlaka lub objawy atopowego zapalenia skóry, wówczas trzeba rozpocząć postępowanie, które ma na celu łagodzenie zmian i profilaktykę przesuszenia
i podrażnienia skóry.

Jak rozpoznać alergię u dziecka? ną ochronę?

Czy czerwone policzki u dziecka to alergia? O czym świadczy zaczerwienienie i podrażnienie powiek? Świeżo upieczeni rodzice często zadają sobie te pytania, zatroskani o stan zdrowia swojego maleństwa.

Alergia skórna u dzieci może być wywołana pokarmem lub lekiem, czasami winne są czynniki drażniące, na przykład alergeny zwierzęce, roztocza kurzu domowego, ubrania z wełny lub syntetycznych tkanin. Warto wiedzieć, że objawy przypominające zmiany alergiczne na skórze mogą także wynikać z przegrzania, przepocenia lub przesuszenia skóry. Dosyć powszechnie występującą u małych dzieci przypadłością jest atopowe zapalenie skóry, czyli najczęstsza postać egzemy. AZS jest alergiczną
i zapalną chorobą, która zwykle ujawnia się już we wczesnym dzieciństwie. W tym przypadku zmiany alergiczne na skórze przyjmują postać ognisk rumieniowych, drobnych grudek, pęcherzyków i nadżerek. Przykrym objawem towarzyszącym tym zmianom jest świąd i dyskomfort. Czy alergia skórna u niemowlaka może też dotyczyć oczu? Niestety tak, czasami uczulenie u malucha może wiązać się z ich podrażnieniem. Gdy w grę wchodzi atopowe zapalenie skóry, powikłaniem może być nawracające zapalenie spojówek, które wiąże się z zaczerwienieniem, łzawieniem i przekrwieniem oczu.

Gdy zauważysz krostki alergiczne u dziecka, pamiętaj, że trzeba skonsultować je z lekarzem, gdyż uczulenia mogą być niebezpieczne.

Alergia na twarzy u dziecka – jak sobie radzić z problemami skórnymi?

Skórne alergie u dzieci wymagają eliminacji czynnika drażniącego, który wywołuje objawy. Czasami konieczne są miejscowe lub doustne leki zaordynowane przez lekarza. Jednak ogromne znaczenie ma codzienne stosowanie bezpiecznych preparatów, których receptura spełnia wymogi wrażliwej, niemowlęcej skóry. Jak złagodzić swędzenie skóry przy alergii? Tutaj także przychodzą
z pomocą emolienty, które przynoszą ulgę podrażnionej skórze.

Surowe wymogi, stawiane preparatom dla dzieci i dorosłych ze skórą alergiczną, spełnia specjalny krem natłuszczający na twarz, powieki i ciało Emotopic, który można stosować nawet u noworodków od pierwszego dnia życia. Zawarte w nim naturalne oleje roślinne niwelują szorstkość, łagodzą świąd i przynoszą ukojenie już od pierwszego zastosowania. Receptura preparatu jest wzbogacona o hialuronian sodu, który nawilża skórę i wspiera jej regenerację.

Pamiętaj, że jeśli twoje dziecko ma silnie podrażnione i czerwone oczy, musi zobaczyć je specjalista. Oczu dziecka nie można też pocierać ani drapać, bo takie postępowanie jeszcze bardziej zaostrzy problem. Lepiej sprawdzi się delikatność i sięganie tylko po sprawdzone wyroby medyczne. Jeśli u noworodka lub niemowlaka już raz wystąpiły problemy skórne, rozsądne jest profilaktyczne stosowanie emolientów, które odpowiednio zadbają o jego skórę.

polecane produkty

Emotopic - emulsja do kąpieli. Olej konopny, olej canola, olej sojowy.
Emulsja DO KĄPIELI
Emotopic - hydro-micelarny szampon kojący
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Emotopic - balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady