Jak przygotować dziecko na pierwszy wiosenny spacer?

Wielu świeżo upieczonych rodziców zadaje sobie pytanie: po jakim czasie można wyjść z noworodkiem na spacer? Jeśli maluszek urodził się wiosną, ta kwestia jest dużo mniej problematyczna niż w przypadku dzieci urodzonych w środku zimy, gdyż temperatura za oknem bardziej sprzyja spacerom. Niemniej przed pierwszą przechadzką trzeba dziecko odpowiednio przygotować. Oto kilka wskazówek.

Kiedy pierwszy spacer z noworodkiem wiosną?

Jeżeli twoje dziecko urodziło się w terminie, jest zdrowe, a pogoda dopisuje, możesz wyjść z nim na spacer po upływie około tygodnia po porodzie. Pamiętaj jednak, że nie ma ściśle określonych terminów w tym zakresie, bo wiele zależy nie tylko od aury i stanu malucha, ale też twojego samopoczucia. Są mamy, które kilka dni po urodzeniu dziecka czują się znakomicie, inne dochodzą do siebie dłużej i również tym powinnaś się kierować. Jeżeli jednak czujesz się na siłach, kilka dni po powrocie ze szpitala możesz wybrać się na spacer z noworodkiem. Pierwsza przechadzka nie powinna być jednak zbyt długa, możesz zacząć od 15 minut i stopniowo wydłużać czas. Ważne, aby maluch był odpowiednio ubrany i posmarowany ochronnym kremem.

Jak ubrać noworodka na spacer?

Przegrzanie i wyziębienie to dwie bardzo częste przyczyny płaczu i dyskomfortu maleństwa. Najlepiej więc trzymaj się zasady, że małe dziecko powinno mieć na sobie o jedną warstwę więcej niż osoba dorosła. Jeśli więc tobie wystarczy bluzka z długim rękawem, dziecko powinno mieć na sobie dodatkowo kaftanik. Podstawowym elementem stroju jest też czapeczka. W przypadku ciepłej, wiosennej pogody wystarczy cienka czapeczka z bawełny. Jak ubierać niemowlaka na spacer, żeby było praktycznie? W sklepach z ubrankami dla dzieci znajdziesz ogromny wybór przepięknych strojów, jednak kieruj się wygodą i prostotą – kokardki, falbanki i inne ozdoby mogą na spacerze upijać i przeszkadzać maluchowi. Ważne też, aby poszczególne elementy stroju były łatwe do założenia i rozebrania. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Krem do twarzy dla niemowląt – niezbędna ochrona skóry

Krem do twarzy z filtrem 50 to jeden z podstawowych preparatów, o których trzeba pamiętać podczas codziennej troski o skórę maleństwa. Jest ważny nie tylko latem, ale przez cały rok. Jaki wybrać? Potrzeby skóry noworodka i niemowlęcia doskonale zaspokoi Dermo-ochronny krem mineralny SPF 50+ Emotopic. Można go stosować już od pierwszego dnia życia zarówno w celu ochrony przed promieniami UVA i UVB, jak i przed wiatrem i mrozem. To krem do twarzy z filtrem mineralnym, dobrze tolerowanym przez skórę dzieci, który zapobiega poparzeniom, wypryskom, podrażnieniom słonecznym, odczynom fotoalergicznym. Preparat nie tylko chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ale też pomaga uporać się z częstymi problemami skórnymi, jakimi są suchość i napięcie.

Wiosenna pogoda bywa kapryśna, dlatego warto przygotować się na każdą okoliczność. Tymczasem posmarowanie kremem z filtrem mineralnym 50 odsłoniętych części ciała maleństwa tworzy barierę ochronną przed promieniowaniem słonecznym oraz czynnikami zewnętrznymi.

Bezpieczeństwo na czas upałów

Czasami w maju i czerwcu dni są już bardzo upalne, co stwarza nie tylko ryzyko poparzeń skóry, ale też odwodnienia. Wiesz już, jaki krem do twarzy dla dzieci wybrać, jednak bardzo istotne jest także unikanie słońca w godzinach, kiedy świeci ono najmocniej, czyli od 11.00 do 15.00 (w bardzo słoneczne dni lepiej rozszerzyć te widełki czasowe do godzin 10.00-16.00). Ta zasada dotyczy zresztą nie tylko noworodków, ale wszystkich, którzy chcą rozsądnie korzystać z pięknej pogody.

polecane produkty

Emotopic - emulsja do kąpieli. Olej konopny, olej canola, olej sojowy.
Emulsja DO KĄPIELI
Emotopic - hydro-micelarny szampon kojący
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Emotopic - balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady