Pierwsze godziny, dni i miesiące po narodzinach to wyjątkowy czas, kiedy mama, tata i dziecko powinni być razem. Między Wami rodzi się szczególna więź. To Wasz czas – jedyny i niepowtarzalny. Dzięki temu, że jesteście blisko, Wasze dziecko czuje się bezpiecznie i jest spokojne. Pozwalacie mu łagodnie i bezstresowo wkroczyć w nowy, nieznany i fascynujący go świat.

Na początku, kiedy dziecko jeszcze nie do końca rozumie, co do niego mówimy, rytuały są szczególnie ważne – niemowle intuicyjnie przyjmuje powtarzające się zdarzenia jako coś naturalnego. Szczególnie te najmłodsze dzieci, które właśnie wkroczyły w nowy dla siebie świat – zaskakujący, pełen tajemnic, niepewności, nowych obrazów i dźwięków. Dzięki rutynie Twoje dziecko czuje się bezpiecznie i wie, czego może się spodziewać. Jest spokojne, bo nie jest zaskakiwane nowymi bodźcami i zdarzeniami. Powtarzalność daje mu komfort i poczucie, że nic złego nie może go spotkać. W późniejszym okresie, kiedy Twoje dziecko jest już coraz starsze, rytuały zmieniają się, ale nadal są podstawowym elementem budowania waszej bliskości.

Ustalcie swoje rytuały i wprowadźcie je w życie już od pierwszych chwil wspólnego życia – naprawdę warto!

EMOSTREFY to program społeczny marki EMOTOPIC, który wspiera budowanie rodzicielstwa bliskości. EMOTOPIC chce wspierać rodziców na co dzień, ale przede wszystkim w sytuacjach, w których budowanie bliskości jest utrudnione – np. w przypadku leczenia dziecka w szpitalu czy pobytu noworodka w inkubatorze. Dlatego właśnie EMOTOPIC, w ramach ogólnopolskiego programu „Blisko z Tobą chcę być” rozpoczyna tworzenie EmoStref, które umożliwią rodzicom bliski kontakt ze swoimi dziećmi.

Emo Koala

polecane produkty

Emotopic - emolientowy krem barierowy do twarzy i ciała
Emolientowy krem barierowydo twarzy i ciała
Emotopic - krem emolientowy kojąco-zmiękczający do ciała
Krem emolientowy kojąco-zmiękczającydo ciała
Emotopic - preparat 3w1 intensywnie natłuszczający do ciała
preparat 3w1 intensywnie natłuszczający
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady