Systematyczne stosowanie emolientów, zarówno w okresach remisji („wyciszenie” objawów) jak i w zaostrzeniach, pozwala na znaczną poprawę stanu skóry, zmniejszenie liczby nawrotów choroby i ograniczenie ilości stosowanych leków.

EMOLIENTY – EFEKTY DZIAŁANIA
• zmniejszenie suchości i szorstkości skóry (poprawa wyglądu skóry)
• złagodzenie lub ustąpienie świądu (lepszy sen, poprawa jakości życia)
• ograniczenie ilości stosowanych leków
• zmniejszenie liczby nawrotów choroby

UWAGA!
Stosowanie pod wilgotnym opatrunkiem lub specjalistycznym ubraniem przeznaczonym dla pacjentów z AZS, zwiększa skuteczność leczenia i łagodzi świąd.

EMOTOPIC

EMOTOPIC to specjalistyczne emolienty od 1. dnia życia, przeznaczone do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, okresowo przesuszonej, skłonnej do łuszczenia, świądu i podrażnień, (AZS), oraz różnych postaci egzemy: atopowej, kontaktowej, alergicznej i łuszczycy.
Preparaty EMOTOPIC posiadają wysokiej tolerancji synergiczny układ – zgłoszony do opatentowania (P.410954) – hamujący rozwój i aktywność drobnoustrojów (bakterii i grzybów), mogących nasilać objawy AZS.

SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO POTWIERDZONE W BADANIACH DERMATOLOGICZNYCH I KLINICZNYCH POD NADZOREM DERMATOLOGÓW DZIECIĘCYCH.

PAMIĘTAJ!

Podstawową rolę w leczeniu AZS ma właściwa i regularna pielęgnacja skóry z zastosowaniem emolientów, w okresie nasilenia i remisji objawów.

ABY UNIKNĄĆ ZAOSTRZEŃ I UTRZYMAĆ SKÓRĘ W DOBRYM STANIE NALEŻY:

• nosić jasną, przewiewną, miękką, bawełnianą odzież
• prać ubrania w płatkach mydlanych lub proszkach hipoalergicznych, dwukrotnie płukać bez dodawania płynów zapachowych
• utrzymywać niską temperaturę w mieszkaniu (18-20 °C), zwłaszcza w nocy
• nawilżać powietrze (co zapobiega nadmiernemu wysuszaniu skóry przez kaloryfery zimą i klimatyzację latem)
• pływać w otwartych, czystych i naturalnych zbiornikach wodnych, morzu lub basenach

• prowadzić dzienniczek pacjenta (zapisywanie wszystkich czynników, które wywołują zaostrzenia)
• przed jedzeniem pokarmów drażniących (cytrusy, kwaśne ogórki, pomidory) posmarować okolice ust tłustą maścią
• stosować odpowiednią do wieku dietę dziecka z AZS (krajowe, sezonowe produkty bez konserwantów, wyeliminować słodycze, barwione sztuczne napoje i przetworzoną żywność oraz bardzo ostrożnie wprowadzać produkty zawierające histaminę lub powodujące jej uwalnianie, tj. truskawki, pomidory, banany, dojrzewające sery, tuńczyk)

PAMIĘTAJ!

Niezwykle istotna, niezależnie od przyczyny suchości skóry, jest właściwa pielęgnacja przy pomocy specjalnie do tego przeznaczonych emolientów.

JAK RADZIĆ SOBIE ZE ŚWIĄDEM SKÓRY?

Najlepszym sposobem na zmniejszenie świądu jest chłodzenie skóry: letnia kąpiel lub chłodny prysznic, chłodne okłady (np. zwilżony miękki ręcznik) nakładane na swędzące miejsca, nieprzegrzewanie skóry dziecka (przewiewne ubrania, lekka pościel), utrzymywanie niskiej temperatury w pomieszczeniach (zwłaszcza w nocy).
Ważne, aby nie drapać, nie głaskać i nie pocierać swędzącej skóry dziecka, bo to tylko nasili świąd. Należy też pamiętać, aby dzieciom obcinać krótko paznokcie, a na noc zakładać na ręce bawełniane rękawiczki, co ochroni skórę przed podrapaniem w czasie nocnego nasilenia świądu i zapewni lepszy sen.

Jak rozpoznać AZS?

polecane produkty

Emotopic kremowy żel myjący pod prysznic
Kremowy żel myjącypod prysznic
Emotopic - specjalny krem natłuszczający na twarz, powieki i ciało
Specjalny krem natłuszczającyna twarz, powieki i ciało
Emotopic - preparat 3w1 intensywnie natłuszczający do ciała
preparat 3w1 intensywnie natłuszczający
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady