Pierwsze godziny, dni i miesiące po narodzinach to wyjątkowy czas, kiedy mama, tata i dziecko powinni być razem. Między Wami rodzi się szczególna więź. To Wasz czas – jedyny i niepowtarzalny. Dzięki temu, że jesteście blisko, Wasze dziecko czuje się bezpiecznie i jest spokojne. Pozwalacie mu łagodnie i bezstresowo wkroczyć w nowy, nieznany i fascynujący go świat.

Na początku, kiedy dziecko jeszcze nie do końca rozumie, co do niego mówimy, rytuały są szczególnie ważne – niemowle intuicyjnie przyjmuje powtarzające się zdarzenia jako coś naturalnego. Szczególnie te najmłodsze dzieci, które właśnie wkroczyły w nowy dla siebie świat – zaskakujący, pełen tajemnic, niepewności, nowych obrazów i dźwięków. Dzięki rutynie Twoje dziecko czuje się bezpiecznie i wie, czego może się spodziewać. Jest spokojne, bo nie jest zaskakiwane nowymi bodźcami i zdarzeniami. Powtarzalność daje mu komfort i poczucie, że nic złego nie może go spotkać. W późniejszym okresie, kiedy Twoje dziecko jest już coraz starsze, rytuały zmieniają się, ale nadal są podstawowym elementem budowania waszej bliskości.

Ustalcie swoje rytuały i wprowadźcie je w życie już od pierwszych chwil wspólnego życia – naprawdę warto!

JAK WYKONAĆ MASAŻ TWARZY?

Ułóż opuszki swoich palców na środku dziecięcego czoła i delikatnie masuj nimi jego twarz – symetrycznie po obu stronach. Czoło, skronie, aż do policzków.

Emokrzeslo

EMOSTREFY to program społeczny marki EMOTOPIC, który wspiera budowanie rodzicielstwa bliskości. EMOTOPIC chce wspierać rodziców na co dzień, ale przede wszystkim w sytuacjach, w których budowanie bliskości jest utrudnione – np. w przypadku leczenia dziecka w szpitalu czy pobytu noworodka w inkubatorze. Dlatego właśnie EMOTOPIC, w ramach ogólnopolskiego programu „Blisko z Tobą chcę być” rozpoczyna tworzenie EmoStref, które umożliwią rodzicom bliski kontakt ze swoimi dziećmi.

polecane produkty

Emotopic - specjalny krem natłuszczający na twarz, powieki i ciało
Specjalny krem natłuszczającyna twarz, powieki i ciało
Emotopic - emolientowy krem barierowy do twarzy i ciała
Emolientowy krem barierowydo twarzy i ciała
Dermo-ochronny krem mineralny SPF50+
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady