2310 do publikacji+ Pierwsze wizyty na basenie - jak zadbać o skórę młodego pływaka_ POPR

Basen dla niemowląt, przy przestrzeganiu wszystkich zasad bezpieczeństwa, to sposób na zapewnienie dziecku relaksu i chwil pełnych frajdy. Zabawa w wodzie wspomaga także rozwój maluszka i wpływa pozytywnie na jego koordynację ruchową. Niestety, chlorowana woda w basenie może negatywnie oddziaływać na stan skóry dziecka, gdyż sprzyja przesuszeniu. Jak temu zapobiegać? Oto kilka wskazówek.

Kiedy na basen z niemowlakiem?

Basen dla malucha może mu zapewnić świetną zabawę, oswoić go z wodą, co na pewno ułatwi mu naukę pływania w przyszłości, a także wzmocnić więź z rodzicami. Jeśli zadajesz sobie pytanie:od kiedy na basen z niemowlakiem można uczęszczać bezpiecznie, najlepiej skonsultuj się z pediatrą, gdyż wiele zależy od stanu zdrowia maluszka oraz tego, czy zdrowo się rozwija. Ostrożność należy zachować szczególnie jesienią i zimą, gdyż niemowlęta nie mają tak ukształtowanej odporności jak osoby dorosłe, dlatego łatwiej u nich o infekcje. Dobrze jest więc zaczekać z kąpielami na basenie do 3.-4. miesiąca życia (chyba że pediatra zaleci odłożenie tego na jeszcze późniejszy czas).

Dobry Co wziąć na basen z niemowlakiem?

 

Niemowlę w basenie potrzebuje dosyć sporo akcesoriów, dlatego warto przygotować się z wyprzedzeniem. Oprócz ręcznika z kapturem, dodatkowego kompletu ubranek (może się bowiem zdarzyć, że rzeczy dziecka ulegną zamoczeniu), pieluszek (zwłaszcza specjalnej, wodoodpornej pieluszki do pływania) dobrze jest zabrać sól fizjologiczną, na wypadek gdyby woda podrażniła oczka dziecka i trzeba było je przemyć. Niektórzy rodzice sięgają także po natłuszczający spray do uszu, który zapobiega zaleganiu w nich wody. Oczywiście trzeba też pamiętać, że basen dla malucha malucha to pewne obciążenie dla skóry, która jest narażona na wysuszające działanie chloru. To zaś sprzyja kolejnym problemom: zaczerwienieniu, podrażnieniom, swędzeniu (które przekłada się na niepokój dziecka). Bardzo istotne jest zatem zmycie chloru ze skóry od razu po wyjściu z wody. Wiadomo jednak, że lepiej nie myć ciała dziecka mydłem, które ma zasadowe pH i jest z reguły źle tolerowane przez delikatną skórę niemowląt. Jaki preparat będzie więc bardziej odpowiedni? Bardzo sucha skóra oraz skóra narażona na szkodliwe czynniki pokochają produkty emolientowe, które nawilżają, natłuszczają i chronią, wzmacniając naturalny płaszcz hydrolipidowy. Z takim wsparciem zabawy na basenie nie powinny zaszkodzić maluszkowi.

Kremowy żel do kąpieli, który warto spakować przed wyjściem na basen z maluchem

Mycie, odżywienie i natłuszczenie skóry – wszystko to zapewnia Kremowy żel myjący pod prysznic Emotopic, który można stosować od 1. dnia życia dziecka. Podobnie jak inne emolienty, jest bezpieczny dla skóry atopowej, aergicznej oraz nadwrażliwej na czynniki drażniące. Został przebadany pod kątem biozgodności i można go używać codziennie. Nie zawiera mydła, za to kryje w składzie naturalne oleje: konopny i canola. Przywraca skórze dziecka przyjemną gładkość i miękkość, jednocześnie dbając o jej dobrą kondycję.
przyjemną gładkość i miękkość, jednocześnie dbając o jej dobrą kondycję.

Dziecko, które często korzysta z basenu, bez względu na wiek, powinno mieć także systematycznie nawilżaną skórę, najlepiej również aptecznymi emolientami, które mają intensywne działanie i dają długotrwały efekt. Na co dzień dobrze sprawdzi się na przykład balsam nawilżająco-natłuszczający Emotopic, który ma lekką formułę i nie pozostawia tłustej warstwy. Można go aplikować po kąpieli w basenie, aby sucha skóra dziecka otrzymała potężną dawkę nawilżenia oraz ochronę, której potrzebuje.

polecane produkty

Emotopic - emulsja do kąpieli. Olej konopny, olej canola, olej sojowy.
Emulsja DO KĄPIELI
Emotopic - hydro-micelarny szampon kojący
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Emotopic - balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady