Pierwszy raz na plaży – jak przygotować dziecko na wyjazd nad morze?

Co zabrać nad morze na czas wyjazdu z małym dzieckiem? Dla niemowlęcia odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna ma ogromne znaczenie, przede wszystkim ze względu na profilaktykę poparzeń skóry. Oto kilka wskazówek, jaki krem przeciwsłoneczny dla dzieci wybrać i jak jeszcze chronić je przed szkodliwym działaniem promieni UV.

Wakacje nad morzem z dzieckiem – co ze sobą zabrać?

Jeżeli wybierasz się nad morze z niemowlakiem, musisz pamiętać o wielu sprawach. Jednak odpowiednio wczesne zaplanowanie urlopu pomoże ci uniknąć stresu i przygotować się na każdą sytuację.

Co zabrać nad morze z dzieckiem? Na liście przydatnych rzeczy znajdują się:
– duże ręczniki plażowe;
– duży koc – pomaga sprawniej zorganizować plażową przestrzeń dla rodziny i lepiej chroni dziecko przed piaskiem, który może je drażnić;
– namiot plażowy lub duża parasolka;
– parawan – nie tylko chroni przed wiatrem, ale też pomaga w zachowaniu intymności podczas plażowania; parawany często są elementem wyposażenia prywatnych kwater i pokojów hotelowych, jednak warto wcześniej o to zapytać;
– torba termiczna, do której można spakować wszystko, co wymaga chłodnej temperatury: wodę, owoce lub inne przekąski;
– jeśli dziecko nie jest karmione piersią – zestaw do przygotowania mieszanki mlecznej;
– apteczka pierwszej pomocy;
– zabawki plażowe;
– bezpieczny krem z filtrem dla dzieci.

Wakacje nad morzem z dziećmi – podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z przebywaniem na słońcu

Korzystanie ze słonecznej pogody ma mnóstwo zalet, bo słońce doskonale wpływa na nastrój i pomaga syntetyzować w organizmie witaminę D. Jednak trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Jeśli maluch ma mniej niż 6 miesięcy, najlepiej przez cały dzień trzymać go z dala od nasłonecznionych miejsc i ulokować się z nim w cieniu. W przypadku starszych dzieci oraz osób dorosłych warto unikać przebywania na słońcu w godzinach, w których świeci najostrzej, czyli między 11.00 a 15.00 (czasami nawet możemy spotkać się z szerszym „okienkiem”, między godziną 10.00 a 16.00).

Ponadto warto zainwestować w specjalne kostiumy plażowe dla dzieci, wykonane z materiałów wyposażonych w filtr 50. Niektóre mają długie rękawki i spodenki, aby maksymalnie zabezpieczyć skórę dziecka. W sklepach dostępne są też inne, przydatne akcesoria na plażę dla dzieci: nakrycia głowy, obuwie plażowe i okularki przeciwsłoneczne, gdyż oczy maleństwa także wymagają ochrony.

Jaki krem z filtrem dla niemowlaka jest najbardziej odpowiedni?

Krem „do opalania” dla dzieci, bo tak potocznie mówimy o filtrach, powinien być przeznaczony specjalnie dla najmłodszych i dla nich bezpieczny. W praktyce oczywiście dzieci nie powinny się opalać, a kremy mają im zapewnić odpowiednią ochronę przed poparzeniami i podrażnieniami. Rozsądnie jest zaopatrzyć się w krem z filtrem mineralnym dla niemowląt, którego działanie polega na stworzeniu na skórze bariery chroniącej przed nasłonecznieniem: promienie są odbijane i rozpraszane, a ryzyko ich przeniknięcia w głąb skóry – zminimalizowane. Dla małych dzieci zalecany jest filtr przeciwsłoneczny 50.

Sprawdzonym preparatem dla najmłodszych, opracowanym pod nadzorem dermatologów, jest Dermo-ochronny krem mineralny SPF 50+ Emotopic. Jego formuła została wzbogacona o cenne oleje: canola, konopny, a także złotą algę, które odżywiają i nawilżają skórę. Preparat jest odpowiedni również dla dzieci i dorosłych z atopowym zapaleniem skóry i stanowi ochronę nie tylko przed słońcem, ale też wiatrem i mrozem. W trakcie przebywania na plaży warto zabezpieczyć nim wszystkie odsłonięte części ciała dziecka, narażone na szkodliwe promienie UV.

Krem ochronny dla dzieci SPF 50 to odpowiednie zabezpieczenie przed poparzeniami, podrażnieniami słonecznymi, odczynami fotoalergicznymi. Warto mieć go pod ręką nie tylko na plaży, ale zawsze, gdy maluch jest narażony na szkodliwe promieniowanie.

polecane produkty

Emulsja DO KĄPIELI
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady