Pierwszy wyjazd z niemowlęciem – jak się przygotować?

Prędzej czy później młodzi rodzice stają przed decyzją o dłuższej podróży. Wyjazd na święta do rodziny czy wakacyjna wycieczka wiążą się z tym, że trzeba przygotować na takie przedsięwzięcie nie tylko siebie, ale przede wszystkim najmłodszego członka rodziny. Większość specjalistów doradza, aby przez pierwsze 3 miesiące życia dziecka odpuścić sobie forsowne wycieczki. Jest to pokierowane dobrem zarówno dziecka, jak i matki. Pierwsze tygodnie są wyzwaniem dla całej rodziny i nie ma sensu dokładać sobie zmartwień. Jednakże dobrze zaplanowane wczasy z niemowlakiem mogą okazać się niezapomnianą przygodą. Przyda się przemyślana lista rzeczy na wyjazd. W tej sytuacji unikniemy paru problemów i szybko pokonamy nieprzewidziane trudności.

Podróż z noworodkiem – podstawowe wskazówki

Zastanawiając się, gdzie wyjechać z małym dzieckiem na wakacje, warto brać pod uwagę własne upodobania. Dziecku i tak nie zrobi to większej różnicy, a każde miejsce będzie miało swoje wady i zalety. Na plaży mamy dużo słońca i piasku, ale można poleżeć i się ochłodzić w wodzie. W górach będziemy się męczyć na szlaku, ale możemy spędzić czas aktywnie, a dziecko umieścić w specjalnym nosidełku oraz wybrać mniej forsowne i krótsze szlaki. Jeśli obawiamy się dłuższej jazdy samochodem, warto będzie wybrać miejsce niewymagające zbyt dalekiej podróży. Dobrze będzie też zaplanować jej początek w momencie, kiedy maluch będzie zapadał w swoją popołudniową drzemkę. Niektórzy wybierają porę nocną, co w połączeniu z szumem w samochodzie i łagodnym kołysaniem pozwoli dziecku przespać większość drogi. Na wczasy z niemowlakiem warto wziąć też kilka przydatnych gadżetów, takich jak turystyczne łóżeczko czy wanienka – w zależności od tego, co uznamy za potrzebne. Jeśli chodzi o inne niezbędne rzeczy na wyjazd, na pewno trzeba będzie wziąć pod uwagę odpowiednie kosmetyki i dziecięce akcesoria.

Co zabrać na wyjazd z niemowlakiem – preparaty

Podróżna wyprawka dla niemowlaka powinna obejmować nie tylko gadżety ułatwiające rodzicom opiekę nad dzieckiem, ale też produkty do ochrony wrażliwej skóry malucha. Wakacje nie zwalniają z konieczności dbania o ten aspekt. Ma to znaczenie zarówno latem, kiedy jest gorąco, skóra się poci, a słońce piecze; jak i zimą, kiedy wystawiamy skórę na szczypiący mróz. Dlatego też niezbędne rzeczy na wyjazd to między innymi właśnie preparaty – myjące i ochronne. Do takich można zaliczyć linię preparatów Emotopic do skóry suchej i atopowej. Są to produkty przeznaczone dla dzieci od 1. dnia życia, ale też dla dorosłych. Wśród nich znajduje się emulsja do kąpieli, balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała czy też hydro-micelarny szampon kojący. Emulsja do kąpieli Emotopic nie tylko myje, ale też wzmacnia naturalne mechanizmy obronne skóry. Niweluje również reakcje alergiczne. Balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała zapobiega wysuszaniu skóry i redukuje jej podrażnienia. Hydro-micelarny szampon kojący natomiast przyda się do dopełnienia codziennego rytuału – nie zawiera siarczanów, SLS, SLES i innych substancji mogących wywoływać podrażnienia oraz stany zapalne. Produkty tej linii to wyroby medyczne, których formuła została oparta na naturalnych olejach. Jest odpowiednia dla osób ze skórą atopową i zmniejsza dolegliwości z tym związane, ale jednocześnie nadaje się dla każdego, kto ma wrażliwą skórę. Łagodne działanie i brak drażniących składników czyni z nich dobre rozwiązanie dla wrażliwej skóry dziecka. Oczywiście każdy rodzic wie, że niezbędnik niemowlaka obejmuje także sporo innych kosmetyków i akcesoriów, jednakże znaczna ich część to kwestia indywidualnego dopasowania do potrzeb dziecka.

polecane produkty

Emotopic - emulsja do kąpieli. Olej konopny, olej canola, olej sojowy.
Emulsja DO KĄPIELI
Emotopic - hydro-micelarny szampon kojący
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Emotopic - balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady