do publikacji 0511 nowe zdjęcie+ Preparaty do zadań specjalnych dla skóry suchej i atopowej POPR

Masz AZS i doskwiera ci przesuszona skóra, która swędzi, piecze i domaga się ukojenia? A może problem dotyczy twojego dziecka, które przez dolegliwości związane z atopią jest niespokojne i nie może spać? Skorzystaj z poniższych rad, jak złagodzić typowe objawy związane ze stanem zapalnym skóry.

Dlaczego atopowa skóra powoduje przykre objawy?

AZS jest chorobą o podłożu genetycznym. U osób chorych naskórek ma nieprawidłową budowę i jest „nieszczelny”, wobec czego nie stanowi bariery przed czynnikami drażniącymi i alergenami. Problemy dermatologiczne często zresztą idą w parze z różnego typu alergiami, na przykład skazą białkową, uczuleniem na roztocza kurzu domowego lub na pyłki. Ponadto z AZS wiąże się nadmierna suchość skóry. U osób, których skóra jest zdrowa, naturalny płaszcz hydrolipidowy zatrzymuje bowiem wilgoć, tymczasem u cierpiących na atopię skóra jest „naga” i wilgoć szybko z niej odparowuje. Wszystko to skutkuje problemami, które
w okresach zaostrzeń mogą być bardzo ciężkie: wyraźne zaczerwienienie, grudki, pęcherzyki, złuszczanie się naskórka. Nadwrażliwa skóra również swędzi i piecze, a jej drapanie prowadzi do zaostrzenia stanu.

Co na atopowe zapalenie skóry w okresie objawowym?

Każdego dnia skóra atopowa wymaga używania emolientów. To specjalistyczne preparaty, które natłuszczają skórę i zapobiegają utracie wilgoci. Innymi słowy, pozwalają odbudować i wzmocnić jej fizjologiczne funkcje. AZS jest niestety chorobą przewlekłą, ze skłonnością do nawrotów. Dzięki odpowiedniej trosce o ciało można jednak zminimalizować ich ryzyko oraz złagodzić objawy. Kiedy zaś dochodzi do zaostrzenia choroby, emolienty wspomagają leczenie, ostre stany zapalne są bowiem wskazaniem do włączenia farmakoterapii, a w trakcie kuracji dermatolodzy rekomendują jako leczenie uzupełniające właśnie stosowanie emolientów. W leczeniu AZS z powodzeniem stosuje się też fototerapię, jednak tylko pod nadzorem specjalisty. Zastosowanie mają także specjalne wilgotne opatrunki, które dodatkowo zabezpieczają przed drapaniem się, co jest istotne zwłaszcza w przypadku dzieci.

Co aplikować na atopowe zapalenie skóry?

Emolienty są dostępne na rynku w różnych postaciach: jako kremy, balsamy, preparaty do mycia pod prysznicem, szampony. Czym natłuszczać skórę atopową? Produkt należy dobrać do swoich potrzeb i oczekiwań, a w podjęciu decyzji może pomóc dermatolog. Jednak w sytuacji, gdy objawy są mocno nasilone, dobrze sięgnąć po wielofunkcyjny preparat, który zapewni wrażliwej skórze prawdziwą ulgę. Takim produktem jest Preparat 3w1 intensywnie natłuszczający Emotopic. Na czym polega jego wyjątkowość? Otóż można go stosować do mycia pod prysznicem lub do przygotowania kojącej i relaksującej kąpieli emoliencyjnej, która jednocześnie myje i natłuszcza ciało, pomagając odbudować płaszcz hydrolipidowy. Można również zaaplikować go na ciało po kąpieli. Alergia skóry, egzema, łuszczyca, podrażnienia – to wskazania do sięgania po preparat 3w1, który kryje w składzie skoncentrowane lipidy i emolienty. Jego formuła zapewnia wysoki stopień tolerancji, gdyż powstała pod nadzorem dermatologów dziecięcych. Można go stosować w trakcie terapii sterydowej oraz po zakończeniu leczenia, aby skóra otrzymała odpowiednie wsparcie.

Przesuszona skóra z objawami chorobowymi jest przyczyną dyskomfortu bez względu na wiek. U maluszków powoduje zdenerwowanie i bezsenność, u dorosłych stanowi problem estetyczny, obniża pewność siebie, a gdy doskwiera świąd, utrudnia skupienie się na rutynowych czynnościach. Można jednak skutecznie z tym walczyć. Warto skorzystać z dostępnych metod, gdyż zaniedbania w tym zakresie mogą się niestety skończyć bardzo nieprzyjemnie: nadżerki, pęknięcia skóry, liszajowacenia, a nawet nadkażenia to możliwe następstwa AZS, których ryzyko można zredukować.

polecane produkty

Emotopic - emulsja do kąpieli. Olej konopny, olej canola, olej sojowy.
Emulsja DO KĄPIELI
Emotopic - hydro-micelarny szampon kojący
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Emotopic - balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady