Suche łokcie, szorstkie i łuszczące się pięty – czy tym częstym problemom można jakoś zaradzić? Podstawą jest oczywiście odpowiedni krem, po który trzeba sięgać codziennie, nawet jeśli suchość wydaje się opanowana, bo objaw może nawracać. Oto kilka wskazówek, jaki preparat wybrać.

Sucha skóra na łokciach i piętach – co jej sprzyja?

Szorstkie łokcie i suche, czasami nawet pękające pięty to częsty powód dyskomfortu i skrępowania. Dotyczy także osób, które dbają o ciało, bowiem skóra w tych miejscach jest skłonna do przesuszenia. Ponadto pięty i łokcie są narażone na otarcia, a to dodatkowy czynnik, który negatywnie odbija się na ich wyglądzie. Dlaczego miejsca te bardziej są narażone na przesuszenie? Podstawowym błędem, który do tego doprowadza, jest brak właściwej troski o te partie ciała. Ze względu na podwyższone ryzyko przesuszenia należy im się bowiem większa i częstsza dawka preparatu nawilżająco-natłuszczającego niż w innych miejscach. Aby suche pięty i łokcie nie spędzały nam snu z powiek, warto natłuszczać je dwa razy dziennie, używając do tego celu kremu o bogatej formule, najlepiej na bazie naturalnych olejów. Dzięki nim skóra będzie wyposażona w tarczę ochronną i tak szybo nie utraci wilgoci.

Dobry krem do suchych pięt i łokci – kilka słów o mocy emolientów

Zwykły krem na suchą skórę sprawdza się, jeśli problem nie jest zbyt nasilony lub pojawia się sporadycznie. Jednak gdy sucha skóra na piętach i łokciach staje się normą, a dotychczasowo używane preparaty przestają wystarczać, wówczas pomocny może się okazać krem emolientowy. Standardowo tego rodzaju produkty zaleca się przy atopowym zapaleniu skóry, jednak również zaawansowana suchość jest wskazaniem do skorzystania z ich nawilżająco-natłuszczających właściwości. Dobrym wyborem jest Emolientowy krem barierowy Emotopic, stworzony zwłaszcza z myślą o łokciach, kolanach, a także stopach, gdyż stanowi silne wsparcie w walce z suchością i łuszczeniem się skóry. Zapewnia ochronę przed mrozem, suchym powietrzem i substancjami drażniącymi, które powodują, że skóra staje się szorstka i podrażniona. Emolientowy krem barierowy zawdzięcza swoje właściwości naturalnym olejom: canola i konopnemu. Zawiera w składzie także ceramidy, czyli związki z grupy lipidów, które są naturalnie obecne w warstwie rogowej naskórka, a dostarczane skórze wraz z preparatami przywracają jej funkcje barierowe, uzupełniają niedobory lipidów oraz mają działanie nawilżające. Codzienne aplikowanie kremu na skórę zapobiega nawrotom suchości w miejscach szczególnie na nią podatnych.

Bardzo sucha skóra na stopach i łokciach – kilka dodatkowych podpowiedzi, jak o nią dbać

Profilaktyczne używanie nawilżającego kremu z emolientami to podstawa, jednak czy można zrobić coś jeszcze, aby zapobiec nadmiernej utracie wilgoci przez skórę? Na pewno warto zastanowić się, czy winne problemom nie są podstawowe błędy, często popełniane podczas kąpieli, przede wszystkim – czas, gdyż kąpiele nie powinny trwać zbyt długo. Krem na łokcie i pięty należy zaaplikować tuż po zakończeniu zabiegu i delikatnym osuszeniu skóry ręcznikiem, gdy ciało jest jeszcze wilgotne, co jest dobrym sposobem na zachowanie wilgoci w skórze. Trzeba też pamiętać, że wrażliwe miejsca ciała należy traktować ze szczególną łagodnością. Gdy skóra na piętach i łokciach łuszczy się i pęka, nie można jej szorować ostrymi pumeksami czy peelingami, gdyż stwarza to ryzyko kolejnych pęknięć i podrażnień. Wreszcie – trzeba zachować systematyczność, która jest kluczem do sukcesu w walce o piękną, zdrową i nawilżoną skórę.

polecane produkty

Emotopic - emulsja do kąpieli. Olej konopny, olej canola, olej sojowy.
Emulsja DO KĄPIELI
Emotopic - hydro-micelarny szampon kojący
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Emotopic - balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady