emotopic-zimowy-wyjazd-z-dzieckiem-chorym-na-azs-co-ze-soba-zabrac

Twoje dziecko ma skórę atopową i obawiasz się, że podczas zimowego urlopu dbanie o nią będzie utrudnione, a objawy się nasilą? To naturalne, że się martwisz, w końcu suchość, łuszczenie, po-drażnienie i świąd skóry psują samopoczucie dziecka, sprawiają, że jest nerwowe i ma trudności z zasypianiem. Dlatego podstawą jest dobre przygotowanie na wyjazd i skuteczna profilaktyka.

Dlaczego skóra atopowa nie lubi zimy?

AZS to choroba uciążliwa, gdyż wymaga ciągłego wspierania naturalnej bariery ochronnej skóry specjalistycznymi preparatami. Zimą rutynowa troska o skórę może stać się jeszcze większym wy-zwaniem, gdyż często właśnie o tej porze roku dochodzi do zaostrzenia objawów. Głównymi powodami są suche powietrze i zmiany temperatur. Kiedy zaś dziecko ma spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu, a tak zwykle jest podczas wyjazdów, dochodzi problem z ubiorem. Z jednej strony maluch nie powinien się wyziębić, z drugiej – przegrzać i zapocić, bo atopowa skóra źle toleruje pot i często reaguje na niego podrażnieniami. Dlatego, pakując dziecko na zimowy wyjazd, trzeba koniecznie pamiętać o emolientach, gdyż regularna aplikacja tych preparatów na skórę chroni ją przed szkodliwym działaniem drażniących substancji i zmniejsza ryzyko zaostrzeń choroby. Specjalistyczny krem lub balsam do ciała jest więc niezbędnikiem, który zawsze trzeba mieć ze sobą.

Emolienty do skóry atopowej – jaki krem na słońce?

Podczas pakowania walizek na urlop zawsze trzeba pamiętać o kremach z filtrami. Również zimą, kiedy promienie słoneczne opalają twarz, a ponadto skóra jest narażona na drażniące działanie wiatru i mrozu. W skład wyjazdowej wyprawki atopika powinien wchodzić krem z filtrem mineralnym o wysokiej tolerancji, który kompleksowo troszczy się o skórę. Dobrym przykładem jest dermoochronny krem mineralny SPF 50+ Emotopic, który można stosować nawet od 1. dnia życia. Preparat chroni przed poparzeniami, podrażnieniami słonecznymi, wypryskami, odczynami fotoalergicznymi, a także wiatrem i mrozem. Jego formuła jest wzbogacona o naturalne oleje: konopny, canola, a także złotą algę. Zapobiegają one utracie nawilżenia przez skórę oraz wzmacniają jej funkcje barierowe. To podstawowy krem, który warto mieć pod ręką nie tylko podczas wyjazdów, ale również codziennych spacerów.

Emolienty do mycia – dlaczego warto wziąć je ze sobą na urlop?

O tym, że w przypadku AZS każdego dnia trzeba natłuszczać skórę, gdyż emolient uszczelnia ją i wspiera funkcje barierowe przed szkodliwymi czynnikami, pamięta każdy rodzic oraz dorosły z atopią. Czy jednak oprócz tego na urlop warto spakować emolienty do kąpieli? Jak najbardziej, bo zimą trzeba nawilżać ciało przy każdej okazji. Wygodnym w użyciu i jednocześnie skutecznym produktem, który będzie doskonałym towarzyszem podróży, jest kremowy żel myjący pod prysznic Emotopic do codziennego stosowania. Wyróżnia się delikatną formułą, jego kremowa konsystencja sprawia, że kąpiel to czysta przyjemność, a po jej zakończeniu skóra jest nawilżona, natłuszczona i ukojona.

Bardzo sucha skóra twarzy i ciała, tym bardziej skóra atopowa, wymaga kompleksowych działań przez cały rok, również podczas ferii zimowych. Oprócz zabrania na wyjazd emolientów pamiętaj o ewentualnych lekach zaleconych przez lekarza. Jeżeli to pierwsza wycieczka dziecka, przed wyjaz-dem zawsze warto skonsultować się z dermatologiem co do sposobu wspierania skóry.

polecane produkty

Emotopic - emulsja do kąpieli. Olej konopny, olej canola, olej sojowy.
Emulsja DO KĄPIELI
Emotopic - hydro-micelarny szampon kojący
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Emotopic - balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady