emotopic-filtry-mineralne-bezpieczna-i-skuteczna-ochrona-przed-słoncem

Wybór preparatów do twarzy i ciała jest obecnie tak szeroki, że często trudno się zdecydować, po które produkty sięgnąć. Kierować się ceną, zapachem, reklamą czy jednak składem? Ze szczególną rozwagą należy wybierać krem z filtrem. Jak chronić skórę przed czynnikami atmosferycznymi, aby nie wyrządziły jej szkody? Postawić na filtry mineralne czy chemiczne? Czym różnią się od siebie te dwa rodzaje? Poniższe informacje pomogą ci dokonać właściwego wyboru.

Krem z filtrem mineralnym – charakterystyka

Filtry przeciwsłoneczne mineralne to inaczej filtry fizyczne. W tej grupie znajdują się jedynie dwa związki: dwutlenek tytanu (titanium dioxide) oraz tlenek cynku (zinc oxide). Charakteryzują się one na tyle dużymi cząsteczkami, że nie są w stanie przenikać przez naskórek. Pozostają więc na powierzchni skóry, tworząc ochronny film, który odbija i rozprasza promienie słoneczne. Fizycznie odbijają zatem światło, nie powodując żadnych reakcji chemicznych, stąd właśnie ich nazwa. Filtry mineralne chronią przed promieniowaniem:

  1. UVA – to rodzaj promieniowania, który cechuje się niższą energią niż UVB, jednak może docierać do głębszych warstw skóry, ponadto odpowiada za reakcje uczuleniowe oraz przyspiesza procesy starzenia się skóry,
  2. UVB – ten rodzaj przyczynia się do bolesnych poparzeń, może także uszkadzać DNA komórek budujących skórę.

Niektóre kremy zawierają 100% filtrów mineralnych, inne zaś stanowią połączenie filtrów fizycznych i chemicznych. Czym charakteryzuje się drugi rodzaj filtrów? Otóż „chemiczna” ochrona przed UV polega na absorbowaniu promieni słonecznych. W tym przypadku warstwa kremu nie pozostaje widoczna na skórze, jednak trzeba pamiętać, że tego rodzaju preparaty mają niestety kilka wad – przede wszystkim mogą być źle tolerowane przez skórę skłonną do podrażnień.

Krem z filtrem mineralnym – jakie ma zalety?

Jest wiele powodów, dla których warto sięgać po krem mineralny. Przede wszystkim większe bezpieczeństwo, bo to zdecydowanie bardziej odpowiedni krem dla alergików oraz osób obdarzonych skórą wrażliwą niż preparat z filtrami chemicznymi. Nie tylko silnie chroni przed słońcem, wiatrem i mrozem, ale też nie wywołuje podrażnień, swędzenia, pieczenia skóry. Dobre kremy z filtrem mineralnym 50 są także zalecane dla dzieci, które potrzebują bezpiecznej i skutecznej ochrony. Ich wrażliwa skóra nie ma bowiem jeszcze odporności na czynniki atmosferyczne wykształconej w takim stopniu, jak skóra dorosłych, dlatego jest bardziej narażona na negatywne skutki ich działania. Co z wadami tego rodzaju preparatów? Kremy te zwykle pozostawiają na skórze białą warstwę, jednak w przypadku osób ze skórą alergiczną i nadwrażliwą na słońce, a także dzieci, priorytetem powinna być zawsze skuteczna ochrona.

Ochrona przez cały rok – wybór właściwego preparatu

Temat „jak chronić się przed słońcem?” jest aktualny zawsze, nie tylko w okresie letnim. Czasami jednak, zamiast szukać odpowiedniego preparatu w drogerii, dobrze jest udać się do apteki. Problematyczna, skłonna do podrażnień skóra, która nie toleruje filtrów chemicznych, na pewno to doceni.

Dobry krem z filtrem 50, którego można używać już od pierwszych dni życia, aby nie tylko chronić, lecz również wspierać delikatną skórę? Takim preparatem jest Dermo-ochronny krem mineralny SPF 50+ Emotopic, który zawiera 100% filtrów mineralnych, działając barierowo wobec promieni UV, a także wiatru i mrozu. Wskazany jest dla dzieci od 1. dnia życia oraz wszystkich osób obdarzonych cerą wrażliwą, atopową, podatną na alergie słoneczne; nadaje się do twarzy i ciała. Dzięki formule wzbogaconej
o naturalne oleje pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry, zapobiegając suchości i podrażnieniom. To zaś pozwala czerpać radość z pięknej pogody i przebywania na powietrzu bez przykrych konsekwencji.

polecane produkty

Emotopic - emulsja do kąpieli. Olej konopny, olej canola, olej sojowy.
Emulsja DO KĄPIELI
Emotopic - hydro-micelarny szampon kojący
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Emotopic - balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady