Ochrona przeciwsłoneczna dla całej rodziny

Światło słoneczne jest nam potrzebne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak z przebywaniem na słońcu nie można przesadzać. Nadmierna ekspozycja na promienie ultrafioletowe grozi nie tylko poparzeniami czy przebarwieniami, ale także rakiem skóry i udarem słonecznym. Dobry krem do twarzy i ciała z filtrem jest elementem ochrony przeciwsłonecznej ważnym w każdym wieku. Jaki preparat wybrać?

Ochrona przed słońcem – podstawowe zasady dla całej rodziny

Prawdopodobnie wiele osób uważa, że ochrona skóry przed słońcem jest istotna głównie wtedy, gdy wyjeżdżamy nad morze, jezioro albo wygrzewamy się w ogrodzie lub parku. Jednak warto pamiętać, że promienie UV docierają do nas także w mieście, i to o różnych porach roku – podstępne są szczególnie zimą, gdyż promienie słońca odbijają się od śniegu i opalają skórę twarzy oraz mogą zaszkodzić oczom. Filtr do twarzy jest więc potrzebny na co dzień, bez względu na porę roku. Latem musimy zadbać o prawidłową fotoprotekcję całego ciała, przede wszystkim obszarów najbardziej narażonych na szkodliwe działanie słońca, zwłaszcza ramion, karku, dekoltu, dłoni. Ponadto trzeba pamiętać, że nawet filtr SPF 50 nie zapewni całkowitej ochrony i nie powinien być wymówką do wylegiwania się na słońcu w godzinach, kiedy świeci najostrzej, czyli od 11.00 do 16.00. W tym czasie najlepiej jest wypoczywać w zacienionych miejscach.

Osłona przed słońcem to także stosowne do pogody ubranie, o którym powinny pamiętać szczególnie osoby z jasną karnacją i skłonną do poparzeń skórą. W ich przypadku nawet latem w bardzo słoneczny dzień zalecane są długie rękawy i spodnie. Oczywiście warto wybrać ubrania z przewiewnych, letnich materiałów. Poza tym niezbędnym dodatkiem na słoneczny dzień jest kapelusz i okulary z filtrami, gdyż oczy również są bardzo wrażliwe na promieniowanie.

Niemowlęta – jak chronić ich skórę przed słońcem?

Należy pamiętać, że skóra małego dziecka wymaga szczególnej fotoprotekcji. U niemowląt występuje zwiększone ryzyko odwodnienia, wysokiej gorączki, dreszczy, pęcherzy na skórze, infekcji, udaru. Dzieci są też bardziej niż dorośli narażone na poparzenia słoneczne. Z drugiej strony wielu rodziców zastanawia się, czy krem ochronny jest bezpieczny dla dziecka, czy zawarte w nim związki chemiczne mogą przenikać do organizmu przez cienką i delikatną skórę maleństwa. Otóż należy przestrzegać zasady, że dziecko do ukończenia 6. miesiąca życia nie powinno w ogóle przebywać w pełnym słońcu. W godzinach szczytu najlepiej unikać słońca, przebywając w cieniu lub w ogóle nie wychodzić z dzieckiem. Warto zaopatrzyć się w specjalny krem dla niemowląt do twarzy z bezpiecznymi filtrami mineralnymi, które odbijają i rozpraszają światło słoneczne. U dzieci nie można stosować kremów ochrony przeciwsłonecznej przeznaczonych dla dorosłych. Kiedy maluch podrośnie i będzie spędzał więcej czasu na słońcu, wówczas krem ochronny dla dzieci i przestrzeganie podstawowych zasad profilaktyki przeciwoparzeniowej powinny zapobiec zmianom skórnym wywołanym przez promieniowanie UV.

Filtr mineralny dla dzieci i dorosłych – ochrona i pielęgnacja wrażliwej skóry

Czy istnieje preparat zaopatrzony w filtr mineralny SPF 50, którego może używać cała rodzina, który zapewni ochronę przed intensywnym nasłonecznieniem oraz zadba o odpowiednie nawilżenie? Takim produktem jest Dermo-ochronny krem mineralny SPF 50+ Emotopic, przeznaczony dla dzieci i dorosłych oraz dla osób ze skórą atopową, wrażliwą, z uczuleniem na słońce lub filtry chemiczne. Ma bezpieczną formułę, wzbogaconą o naturalne oleje: konopny i canola, które znacząco wzmacniają barierę ochronną naskórka. To preparat niezbędny nie tylko podczas wiosennych lub letnich spacerów i wyjazdów, ale także zimą, gdyż chroni zarówno przed promieniami UV, jak i przed czynnikami zewnętrznymi, wiatrem i mrozem.

polecane produkty

Emotopic - emulsja do kąpieli. Olej konopny, olej canola, olej sojowy.
Emulsja DO KĄPIELI
Emotopic - hydro-micelarny szampon kojący
Hydro-Micelarny SZAMPON KOJĄCY
Emotopic - balsam nawilżająco-natłuszczający do ciała
Balsam nawilżająco-natłuszczającydo ciała
Poprzedni slajd
następny slajd

Inne porady